Sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne dotyczą szczególnie wrażliwej materii. Tu w grę wchodzą więzy rodzinne i silne emocje, a rozstrzygniecie sprawy może mieć wpływ na całą Twoją przyszłość. Adwokat świetnie znający prawo rodzinne to za mało. Potrzebujesz kogoś, kto zrozumie Twoją sytuację, wykaże empatię i będzie dla Ciebie wsparciem w tych trudnych chwilach. Dokładam starań, by sprostać temu zadaniu.

W mojej kancelarii od prawa rodzinnego dbam, by postępowanie było dla Ciebie jak najmniej bolesne i stresujące

Patrzenie na sprawę obiektywnie i niepodejmowanie decyzji pod wpływem emocji może być trudne, a wręcz niemożliwe, gdy sprawa dotyczy Ciebie. Jestem tu też po to, by wspierać Cię i prowadzić przez przepisy w tych ważnych dla Ciebie kwestiach. Zadbam, by postępowanie było dla Ciebie jak najmniej stresujące i by kosztowało Cię jak najmniej nerwów. I będę walczyć o Twoją sprawę jak o własną, wiedząc, że w sprawach rodzinnych rozstrzygnięcie sądu wpływa na całą przyszłość Twoją oraz Twoich bliskich.

Najważniejsze jest dla mnie Twoje dobro

Doskonale zdaję sobie sprawę, że w przypadku spraw rodzinnych nie zawsze wygranie wszystkiego, co możliwe, jest dla Ciebie priorytetem. Być może rozstrzyganie o winie przy rozwodzie okazałoby się dla Ciebie bardziej korzystne finansowo, ale bardziej zależy Ci na jak najszybszym zakończeniu sprawy i zamknięciu za sobą tego rozdziału. A może dla dobra dziecka chcesz jak najwięcej kwestii ustalić wraz z drugim rodzicem poza salą sądową? Zadbam, by dokładnie poznać Twoje oczekiwania i to, co dla Ciebie najważniejsze. A potem podejmę takie działania, by osiągnięcie założonych celów stało się możliwe.

Jakie sprawy rodzinne prowadzi moja kancelaria w Warszawie?

Jako adwokat od prawa rodzinnego prowadzę sprawy z takiego zakresu jak:

 • rozwód;
 • separacja;
 • alimenty (ustalenie, uchylenie, podwyższenie, obniżenie alimentów);
 • ustanowienie rozdzielności majątkowej i podział majątku;
 • ustalenie kontaktów z małoletnim, władzy rodzicielskiej oraz rozstrzyganie o istotnych sprawach dziecka.

Sprawdź, w czym może Ci pomóc moja kancelaria w Warszawie

 • ustalam Twoje priorytety, wyznaczam realne cele i strategię ich realizacji;
 • reprezentuję Cię w kontaktach z drugą stroną;
 • dbam o przygotowanie niezbędnych pism, w tym pozwu o rozwód, pozwu o alimenty czy wniosku o ustalenie kontaktów z dzieckiem;
 • opracowuję argumenty przemawiające na Twoją korzyść i dowody na poparcie Twoich racji;
 • reprezentuję Cię na sali sądowej;
 • jeśli to możliwe – dążę do zawarcia korzystnej ugody, by sprawa zakończyła się po Twojej myśli bez długich rozpraw na sali sądowej.

Skontaktuj się ze mną i pozwól mi działać w Twoim imieniu. Im szybciej podejmiemy współpracę, tym większa szansa, że sprawa zakończy się po Twojej myśli.

O czym sąd orzeka przy rozwodzie?

W wyroku rozwodowym sąd zdecyduje nie tylko o rozwiązaniu waszego małżeństwa, ale także o winie za rozpad waszego związku (o ile nie będziecie zgodnie wnosić, by od tego odstąpił), sposobie korzystania ze wspólnego mieszkania i podziale majątku, pod warunkiem, że nie przedłuży to nadmiernie postępowania. Rozstrzygnie też najważniejsze kwestie dotyczące wspólnych małoletnich dzieci, a więc te odnoszące się do władzy rodzicielskiej, kontaktów i alimentów.

Od czego zależy wysokość alimentów na dziecko?

Wysokość alimentów na dziecko zależy od tzw. usprawiedliwionych potrzeb dziecka, czyli potrzeb niezbędnych do funkcjonowania i prawidłowego rozwoju. Drugim decydującym czynnikiem są możliwości majątkowe i zarobkowe rodzica zobowiązanego do płacenia alimentów.