Sprawy frankowe

Należysz do grona frankowiczów? Od lat nerwowo śledzisz kurs franka i masz wrażenie, że nigdy nie uwolnisz się od kredytu? Jako adwokat specjalizujący się w sprawach frankowych mogę Ci pomóc!

Kredyty frankowe to jedna ze specjalizacji mojej kancelarii w Warszawie  – pomogłam dziesiątkom frankowiczów i nie przegrałam ani jednej sprawy

Od lat wspieram osoby, które zaciągnęły kredyt indeksowany lub denominowany do franka szwajcarskiego. Znajduję w umowach zapisy naruszające prawa frankowiczów i będące przykładem nadużycia przez bank jego silniejszej pozycji. Pomagam kredytobiorcom odzyskać finansową wolność, a jeśli chcą zawrzeć z bankiem ugodę – upewniam się, że jest dla nich korzystna.

To dobry czas, by uwolnić się od kredytu we frankach!

Statystyki mówią same za siebie. Około 97% spraw kończy się sukcesem frankowiczów. Od 2023 roku bank nie ma też możliwości pozywania kredytobiorców o bezumowne korzystanie z kapitału, co do tej pory skutecznie zniechęcało wiele osób do wniesienia pozwu.

Ugoda frankowa czy sąd – obojętnie, którą drogę wybierzesz, będę Cię w niej wspierać

Doskonale zdaję sobie sprawę, że perspektywa postępowania sądowego może być dla Ciebie stresująca. Jeśli więc uznasz, że chcesz zakończyć sprawę polubownie, zadbam o zawarcie jak najbardziej korzystnej ugody z bankiem. A jeśli wybierzesz drogę sądową, wyręczę Cię we wszystkich formalnościach i dopilnuję, by cała sprawa wymagała jak najmniejszego zaangażowania z Twojej strony i była dla Ciebie jak najmniej stresująca.

Sprawdź, w czym może Ci pomóc moja kancelaria frankowa w Warszawie

  • Analizuję Twoją umowę i sprawdzam, czy zawiera niedozwolone klauzule (klauzule abuzywne);
  • Ustalam, czy Twoją umowę o kredyt we frankach można unieważnić lub czy możesz uzyskać zwrot nadpłat z tytułu stosowania niedozwolonych klauzul (tzw. odfrankowienie);
  • Analizuję ugodę zaproponowaną przez bank i ustalam, czy na pewno jest dla Ciebie korzystna;
  • Przedstawiam Ci możliwe scenariusze, dzięki czemu rozumiesz, jak będzie wyglądać Twoja sytuacja finansowa w razie unieważnienia kredytu we frankach, odfrankowienia kredytu lub zawarcia ugody frankowej;
  • W Twoim imieniu prowadzę negocjacje z bankiem, by upewnić się, że warunki ugody są dla Ciebie jak najbardziej korzystne;
  • A jeśli zdecydujesz się na drogę sądową – przygotowuję pozew, niezbędne pisma i dokumenty, a potem reprezentuję Cię podczas całego postępowania.

Jestem w stanie pomóc nie tylko w trakcie obowiązywania umowy, ale również po jej wygaśnięciu. A jeśli potrzebujesz pomocy prawnej, ale nie jesteś z Warszawy, śmiało skontaktuj się ze mną – pomagam także frankowiczom spoza stolicy.

Skontaktuj się ze mną i pozwól mi działać w Twoim imieniu. Im szybciej podejmiemy współpracę, tym większa szansa, że sprawa zakończy się po Twojej myśli.

Kiedy można unieważnić umowę we frankach?

Unieważnienie umowy kredytu frankowego jest możliwe, jeśli taka umowa zawierała tzw. klauzule niedozwolone, czyli rażąco naruszające Twoje prawa jako konsumenta. Przykładem takich klauzul abuzywnych w umowach frankowych może być przerzucanie całego ryzyka na konsumenta czy nieinformowanie w momencie zawierania umowy o tym, ile wyniosą koszty kredytu.

Czy warto zawrzeć ugodę frankową?

Ugoda frankowa zwykle sprowadza się do ustalenia bardziej korzystnych warunków spłaty kredytu. Jest więc sposobem na poprawę sytuacji finansowej, jednak nie tak atrakcyjnym jak unieważnienie umowy, które pozwala Ci całkowicie pozbyć się kredytu. Musisz też pamiętać, że zawierając ugodę, raz na zawsze odbierasz sobie możliwość skorzystania w przyszłości z drogi sądowej.